So. Čvn 25th, 2022

Ladislav Dostál absolvent Gymnázia pod Svatou Horou v Příbrami a nynější student Univerzity Karlovy vyhrál v literární soutěži „Svět mýma očima“. Všem kteří mu poslali svůj hlas velice děkuje.

Jak se změní svět po globální pandemii? Tuhle otázku si položil už asi každý. Organizátoři soutěže ji však položili studentům středních a vysokých škol, aby zjistili, jaký je jejich pohled na svět. Do soutěže přádané „Institutem pro politiku“ se přihlásilo spousta nadějných studentů. Bylo tak skutečně velmi složité z téměř tří desítek esejí vybrat pouze pět nejlepších, o kterých mohla veřejnost hlasovat až do 30. června a přímo tak rozhodnout o konečném pořadí letošního ročníků.

Vítězem se stal Ladislav Dostál s celkovým počtem 420 hlasů. Souboj o druhé místo byl opravdu velmi těsný a s 376 hlasy ho obsadil Alexander Němeček před Petrem Kubantem, který získal 367 hlasů.

Ladislav Dostál je absolventem Gymnázia pod Svatou Horou v Příbrami a nynějším studentem Univerzity Karlovy. Může se pochlubit úspěchy, kdy se například stal vítěz v projektu Otevřená věda, podílel se na organizaci k získání ocenění Zlatého Amose pro Mgr. Radku Vocílkovou a je také držitel ocenění od Českého červeného kříže za pomoc v pandemii.

Za naši redakci Láďovi k vítězství gratulujeme a připravujeme s ním krátký video rozhovor.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.