Po. Kvě 23rd, 2022

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Středočeský kraj obdržel předběžný rozpis finančních prostředků ze Státního rozpočtu krajům na podporu sociálních služeb. Pro období prvních dvou měsíců by měl Středočeský kraj obdržet necelých 413 milionů korun, které rozdělí mezi 585 sociálních služeb. Finální rozdělení dotací schválilo minulý týden krajské zastupitelstvo.

„Ještě na začátku roku nebylo jasné, jakou výši finančních prostředků a kdy ze státního rozpočtu dostaneme. Pro jistotu jsme připravovali záložní variantu půjček, aby se organizace poskytující sociální služby nedostaly do finančních problémů. Jsem moc rád, že peníze na financování sociálních služeb budeme mít alespoň na období prvních dvou měsíců k dispozici již teď, a že se nám je navíc v rekordně krátkém čase podařilo i rozdělit. Sluší se za to poděkovat pracovníkům odboru sociálních věcí,“ říká Martin Hrabánek, radní pro oblast sociálních věcí a doplňuje: “Fungující síť sociálních služeb je pro občany našeho kraje nezbytná. Péče o seniory v pečovatelských domech, terénní služby pro zdravotně postižené, podpora rodin s dětmi, to je jen část z celého souboru sociálních služeb, které organizace zapsané v síti zajišťují.“

Středočeský kraj obdržel 593 žádostí o dotaci na poskytování sociálních služeb na rok 2022 v celkové hodnotě více než 3,6 mld korun. Po posouzení všech žádostí kraj finálně rozdělil finanční podporu mezi 585 žadatelů. V konečném zhodnocení se vyřadily všechny nadhodnocené a neuznatelné požadavky. Finální návrh dotace pro jednotlivé subjekty bude upraven s ohledem na celkovou výši obdržených finančních prostředků ze státního rozpočtu.

Pro první dva měsíce roku 2022 Kraj rozdělí finanční prostředky ve výši 412 848 700 korun mezi 585 sociálních služeb. Detailní rozdělení bude k dispozici na webových stránkách Krajského úřadu.

Zdroj: Středočeský kraj

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.