Po. Kvě 23rd, 2022

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Rada Středočeského kraje schválila 24 žádostí o dotaci prostřednictvím veřejnoprávní smlouvy z Programu 2021 pro poskytování dotací z rozpočtu Středočeského kraje ze Středočeského Fondu podpory včasné přípravy projektů EU 2021 + a NIP. Dotace jsou poskytovány obcím, příspěvkovým organizacím a dobrovolným svazkům se sídlem ve Středočeském kraji, a to na včasnou přípravu projektů. Rozhodnutí musí potvrdit ještě zastupitelstvo.

Mezi žadatele se rozdělí více než 8,5 milionů korun. Jedná se o devět projektů z oblasti životního prostředí, sedm se zaměřuje na revitalizaci veřejného prostranství a pět projektů se týká oblasti vzdělávání. Dále se jedná o projekt cyklostezky a kybernetické bezpečnosti. „Dotace jsou v současné době poskytovány na podporu projektové přípravy dokumentace v oblasti životního prostředí, vzdělávání, cyklostezek, revitalizace měst a obcí,“ vysvětluje náměstek pro oblast financí, dotací a inovací Věslav Michalik.

Největší dotace v částce 2,8 milionů poputuje do oblasti vzdělávání, a to na projektovou dokumentaci Svazkové základní školy Pode Vsí. Dalšími podpořenými projekty je například cyklolávka přes řeku Litavku a cyklostezka k zámku Králův Dvůr (200 000 Kč), revitalizace centra obce Ovčáry (200 000 Kč), projektová příprava – rozvoj kybernetické bezpečnosti města Slaný (117 975 Kč) či projektová dokumentace na odbahnění velkého rybníka ve Veliké Vsi (200 000 Kč).

Bližší informace ohledně dotačního programu jsou uvedeny zde.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.