So. Kvě 28th, 2022

PŘÍBRAM – Novým středočeským radním pro oblast silniční dopravy se stane starosta města Benátek nad Jizerou Karel Bendl. Ten tak vystřídá Martina Kupku, který na konci ledna rezignoval. Současně se uvolnila funkce statutárního náměstka hejtmanky, kterou obsadí dosavadní radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík. O obou změnách dnes rozhodli zastupitelé kraje.

Karel Bendl je od roku 2018 starostou města Benátky nad Jizerou a od roku 2020 středočeských zastupitelem. Na novou funkci v rámci vedení kraje se velice těším a přistupuji k ní s velikou pokorou. Věřím, že se mi podaří úspěšně navázat na započatou práci mého předchůdce. Jednou z mých jednoznačných priorit je dokončení realizace portálu silničních map, kde řidiči najdou podrobné informace o všech chystaných akcích a uzavírkách,“ dodává nový radní pro oblast silniční dopravy Karel Bendl.

Radní Bendl dnes současně kvůli novému angažmá rezignoval na post předsedy krajského výboru pro životní prostředí a zemědělství. Karel Bendl je velmi pracovitý člověk a bezesporu bude skvělým nástupcem Martina Kupky. Oblast životního prostředí, v níž je pan Bendl odborníkem, se mnohdy s dopravou překrývá, dává stanoviska k různým dopravním stavbám či obchvatům měst. S dopravou má navíc zkušenosti také jako starosta. Do nové funkce mu přeji mnoho štěstí a těším se na budoucí spolupráci,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková.

Nový středočeský radní Karel Bendl se narodil v roce 1971 v Brandýse nad Labem. V minulosti byl zaměstnán jako správce městských lesů Benátek nad Jizerou a začal podnikat jako odborný lesní hospodář. Během života si postupně rozšiřoval vzdělání v různých oblastech. Je doktorem filozofie, inženýrem i magistrem. Na Univerzitě sv. Cyrila a Metoda v Trnavě získal titul Doktora filozofie v oboru Sociální služby a poradenství. Vystudoval také obor Právo v podnikání a evropská hospodářsko-správní studia na Univerzitě Jana Amose Komenského, souběžně studoval na VŠ CEVRO Institut obor Obchodně právní vztahy. Současně je absolventem magisterského oboru Veřejná správa na Vysoké škole finanční a správní. Právní vzdělání si doplnil na Institutu právních studií v Praze a v neposlední řadě absolvoval profesní vzdělávací program na CEMI. Je ženatý a má čtyři děti.

Zastupitelé také rozhodli o zvolení dosavadního radního pro oblast zdravotnictví Pavla Pavlíka statutárním náměstkem hejtmanky. Ten tak nově zastupuje hejtmanku Peckovou v době její nepřítomnosti nebo v době, kdy nevykonává svou funkci.

Martin Kupka rezignoval také na mandát člena krajského zastupitelstva, čímž uvolnil prostor pro prvního náhradníka. Zastupitelstvo Středočeského kraje tak doplní starosta Čelákovic Josef Pátek.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.