St. Kvě 25th, 2022

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Mladí středočeští sportovci se mohou začít připravovat na Hry X. zimní olympiády dětí a mládeže České republiky, které se budou konat v roce 2023 v Královehradeckém kraji. Účast středočeské výpravy dnes schválili radní.

Středočeský kraj by měla reprezentovat výprava 121 osob ve složení 88 sportovců, 30 trenérů a 3 vedoucí. Účast přijde kraj na zhruba 1,8 milionu korun.

„Olympiáda dětí a mládeže je výbornou motivací pro všechny mladé sportovce. Je důležité, že mají před sebou cíl, na který se mohou připravovat. Samotná olympiáda je pak příležitostí nejen ukázat, co dovedou, ale i příležitostí navázat nová přátelství a zažít něco mimořádného, vidět ostatní sporty a užít si doprovodné akce. Jsem rád, že jsme účast našich mladých sportovců na olympiádě schválili,“ uvedl radní pro oblast vzdělávání a sportu Milan Vácha (STAN).

Nominace na Hry je plně v kompetenci krajských sportovních svazů. Jsou stanovena nominační kritéria a na základě jejich splnění každý klub vyšle své nejlepší sportovce. Podmínkou účasti je bydliště na území Středočeského kraje a splnění požadavků dle propozic a nominačních kritérií.

Určitě budeme chtít obsadit všechny sporty, ve kterých se bude soutěžit, ačkoliv Středočeský kraj samozřejmě nemá optimální podmínky například pro přípravu lyžařů. Přál bych dětem co nejlepší umístění, ale když budu parafrázovat Pierra de Coubertina, podstatné nejsou medaile, ale to, aby si účastníci olympiádu užili a dostali příležitost zažít atmosféru velkých závodů a předvést se v nejlepším světle,“ uzavřel Milan Vácha.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.