Út. Čvn 28th, 2022

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Více než 30 milionů korun chce Středočeský kraj uvolnit na zajištění podpory činností nehrazených z prostředků veřejného zdravotního pojištění na rok 2022. Jde například o provoz záchytných stanic, dětského centra, nebo na činnost krizového managementu. Rada kraje dnes dotaci schválila, konečné slovo bude mít krajské zastupitelstvo.

Jsem rád, že se nám pro tento rok podařilo zvednout příspěvek na provoz dětského centra při nemocnici Mladá Boleslav. Jedná se o další centrum, kde aktivně pracujeme na transformačním plánu tak, aby zde byly poskytovány služby nejen zdravotní, ale i sociální, které daná lokalita potřebuje. Současně došlo pro tento rok ke zvýšení příspěvku na provoz protialkoholních a protitoxikomanických záchytných služeb. Služba je to velice potřebná, ale personálně, technicky i finančně náročná,“ uvedl radní pro zdravotnictví Pavel Pavlík (ODS).

Z celkové částky 31,4 mil. Kč bude 25,3 mil. Kč použito právě na pokrytí provozních výdajů záchytných stanic (8 mil. Kč) a dětského centra (17,3 mil. Kč), jejichž činnost kraj zajišťuje v souladu s platnou právní úpravou. Zbylá částka 6,1 mil. Kč bude použita zejména pro zajištění činnosti krizového managementu nebo pro podporu zdravotně sociálních činností realizovaných při propuštění pacienta z hospitalizace nebo překladech do pobytových sociálních služeb.

Přidělení dotace ještě podléhá schválení zastupitelstvem.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.