Út. Čvn 28th, 2022

V úterý 19. října 2021 se na Krajském úřadu Středočeského kraje uskutečnila konference projektu POSEZ-pomoc seniorům a zdravotně postiženým. Středočeský kraj je autorem tohoto úspěšného projektu, který již čtvrtým rokem přináší pomoc a podporu občanům na území Středočeského kraje.

„Projekt POSEZ vnímám jako velice užitečný a potřebný. Senioři to v dnešním světě nemají vůbec jednoduché, často neví, kam nebo na koho se mohou obrátit při řešení nejrůznějších situací“ uvádí radní pro oblast sociálních věcí Martin Hrabánek (ODS) a vysvětluje: „kontaktní místa POSEZ nabízí seniorům nejen prostory pro setkávání, je to také místo, kde mohou získat potřebné informace, kde jim pomohou při jednání s různými institucemi a organizacemi. Taková pomoc je pro seniory, ale také pro osoby se zdravotním postižením velice důležitá. Chci vyjádřit také velké díky SOSEZŮM za období pandemie, kdy jednotlivá pracoviště pomáhala například s nákupem potravin, rozvozem obědů, distribucí ochranných prostředků, nebo registrací k očkování.“

V současné době je v provozu celkem 6 kontaktních míst POSEZ: Benešov, Poděbrady, Nové Strašecí, Mladá Boleslav, Slaný a Říčany. Za celou existenci projektu bylo poskytnuto přes 30 tisíc individuálních nebo skupinových aktivit.

Mezi základní aktivity patří informační servis o celém systému sociální péče, konzultace a rozhovory s klienty stejně jako právní nebo psychologické poradenství. Centra nabízejí seniorům též například bezplatný přístup na internet. Velmi oblíbené jsou rovněž nejrůznější osvětové nebo volnočasové aktivity, které jednotlivá kontaktní místa pořádají.

Projektová konference byla zaměřena na vyhodnocení dosavadní činnosti, prezentaci výsledků nebo výměnu zkušeností v rámci dobré praxe mezi jednotlivými realizátory kontaktních míst. Součástí společného setkání byla i budoucnost projektu, kde se například počítá s pořádáním vzdělávacího a osvětového programu Telekomunikační akademie, Českého telekomunikačního úřadu, který se stal partnerem projektu POSEZ. Tento program se zaměřuje na pořádání přednášek, které pomáhají seniorům se lépe zorientovat v možnostech a právech v oblasti telekomunikací poštovních služeb.

Více informací o kontaktních místech POSEZ a nabízených službách mohou zájemci nalézt ZDE.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.