So. Kvě 28th, 2022

PŘÍBRAM – Vedení města uzavřelo smlouvu se spolky, které se v našem městě postarají o opuštěné a toulavé kočky. Rozhodla o tom na svém březnovém jednání rada města.

Rada schválila uzavření smlouvy na tyto služby se třemi subjekty a to Příbramské kočky, z.s, Kočičiny, z.s. a Spolek pro kočku. Ty mají dle smlouvy zajistit péči o opuštěné a toulavé kočky ve městě Příbram zahrnující kastrace, nezbytné základní ošetření, umístění v útulku po nezbytnou dobu před vypuštěním koček zpět do teritoria nebo následným umístěním, v souladu s provozními řády útulků.

Vše má být zajištěno s finančním plněním do této maximálně do uvedené výše (ceny včetně DPH):
• základní klinické vyšetření – 165,00 Kč
• kastrace kočky – 1280,00 Kč;
• kastrace kočky březí – 1640,00 Kč
• kastrace kocoura – 550,00 Kč;
• vakcinace – 350,00 Kč;
• základní ošetření – 2000,00 Kč na 1 kočku;
• ostatní lékařské úkony se slevou 20–30 %;
• krmivo, stelivo a dezinfekční prostředky – pouze po dobu nezbytného
umístění koček v útulku (v souladu s provozním řádem)

Na kastraci a léčbu koček jde zhruba 600 tisíc ročně. O tomto tématu se také jednalo na posledním zastupitelstvu, kde k němu proběhla živá diskuze. „Od roku 2015, kdy město vydalo 102 tisíc, tak nám ta částka každý rok stoupá, už je to 6 krát více. V roce 2021 nás to stálo 619 tisíc. Plus k tomu jsou dotace pro spolky, které se o kočky starají. Nejsem na to odborník, ale zajímalo by mě, jak je možné, že se nám tolik navyšuje ta cena,“ uvedla na zasedání zastupitelka Renáta Vesecká.

Podle vedoucího odboru životního prostředí Petra Walenky je důvodem především navýšení cen veterinářů. Zatímco kastrace v roce 2015 vyšla v průměru na 500 korun, dnes jsou zcela běžné ceny přes 1000 korun. Město ve spolupráci se třemi spolky proplácí kastraci zatoulaných koček a jejich léčbu do 2000 Kč. Pro tyto služby je vybrán veterinář na základě nejnižší ceny kastrace a ošetření.

Vzniknout má podle místostarosty města Martina Buršíka také pracovní skupina, která se bude zabývat tímto tématem a jednat jak nejlépe zajistit péči o opuštěné a toulavé kočky ve městě.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.