St. Kvě 25th, 2022

PŘÍBRAM – V termínu od 21. do 25. února si budou děti z Příbramska užívat jarních prázdnin. S nabídkou na tuto dobu přichází také Galerie Františka Drtikola, kde bude otevřena nová část virtuální reality.

Na dobu jarních prázdnin je v Galerii Františka Drtikola připraven program pro děti i dospělé. Těšit se můžete na otevření nové části virtuální reality, které proběhne v úterý 22. února ve 14 hodin, dále na workshop či koncert.

„Od příštího týdne bude mít herna virtuální reality Měkká aréna pro veřejnost řadu vylepšení, díky kterým se bude moci zapojit více návštěvníků najednou. Vzhledem k vysoké návštěvnosti bude Měkká aréna doplněna o tři nová herní stanoviště se třemi nejnovějšími modely Oculus Quest 2,“ uvádí místostarostka Zorka Brožíková.

Autorem nového designu je opět Vojtěch Rada, letošní držitel ceny Jindřicha Chalupeckého, prestižního ocenění pro české umělce do 35 let. Nový prostor bude zároveň sloužit jako komorní přednášková místnost. Při slavnostním otevření galerie zpřístupní jedno designové křeslo a dvě kulová pole zakrytá sytě žlutými závěsy. Materiály jsou opět měkké a poddajné, architekt navrhl i velkou lavici, která bude sloužit pro větší skupiny, a také nové osvětlení, které přinese do prostoru specifickou atmosféru.

„Naším cílem je přivést do galerie mladší generaci, pro kterou je digitální prostředí běžným životním prostorem, a ať chceme nebo nechceme, bude tato generace žít digitálně daleko intenzivněji než my, navíc současné umění je často také digitální. Obsah, který nabízíme, sahá od uměleckých děl přes vzdělávací, ekologická až po herní a chce v bezpečném prostředí vytvářet alternativu k běžným hernám, kterým dominují především akční hry,“ dodává ředitel galerie Jan Freiberg.

Prázdninový program bude vždy v odpoledních hodinách, v úterý dominuje prezentace nové herny s architektem Vojtěchem Radou, ve středu se vrátíme ke klasice – děti mohou zažít workshop ilustrace s kreslířem Martinem Kubátem, ve čtvrtek diváci uvidí umělecké dílo ve VR s jeho autorem Mika Johnsonem a vpodvečer koncert.

Eva Švehlová, tisková mluvčí města Příbram

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.