So. Kvě 28th, 2022

PŘÍBRAM – O rekonstrukci mostu přes železnici v Husově ulici v Příbrami se mluví už několik let a vždy byla z nějakého důvodu posunuta. Ředitelství silnic a dálnic alespoň podle informačních tabulí rekonstrukci zahájilo v červnu předáním staveniště zhotoviteli opravy, společnosti Raeder & Falge s.r.o., která má opravu provést za 25,11 milionů korun bez DPH. Podle starosty města Jana Konvalinky budou práce na rekonstrukci mostu zahájeny v dubnu tohoto roku a město má s ŘSD dohodu ohledně uzavírek a kolizí s ostatními plánovanými dopravními stavbami ve městě.

Jsme dohodnuti s ŘSD které bude v letošním roce opravovat most v Husově ulici tak, aby se naše stavební akce to znamená zejména Milínská a Obecnická ulice nedostali do časové kolize s uzavírkou při opravě mostu“, uvedl starosta Jan Konvalinka a pokračoval: “ Oni tuším v dubnu mají zahájit práce, ale neznamená to, že by ten most byl hned uzavřen, oni budou nejdříve dělat přípravné práce, budou pracovat na těch strukturách dole a z boku mostu tak, aby nedošlo k tomu, aby naráz byla zavřená ve městě Obecnická, Milínská nebo Husova ulice“, uvedl starosta.

„Je to tak, práce budou probíhat na všech stavbách ale nestane se aby byly uzavřeny naráz. Vše bude zkoordinováno“, doplnil starostu místostarosta Martin Buršík.

Stejná provázanost bude u rekonstrukce Milínské ulice, až bude potřeba v rámci prací ji vyparkovat automobily mělo by již být hotové a připravené parkoviště Na Flusárně“, uvedla místostarostka města Zorka Brožíková.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.