Po. Čvn 27th, 2022

Hornické muzeum Příbram se podílí na řadě mezinárodních projektů. V minulých dnech na jeho půdě probíhala jednání ohledně dvou konferencí, které se uskuteční v nadcházejících letech.

Minulí týden zavítali do Příbrami zástupci komitétu mezinárodního International Erbe Symposia, jehož 16. ročník se bude konat v červnu 2023 v Hornickém muzeu Příbram ve spolupráci s Institutem geologie Vídeňské univerzity. Ředitel muzea Josef Velfl přivítal Margret Hamilton, Christopha Hausera a Tillfrieda Cernajska, s nimiž projednal organizaci připravovaného sympozia zaměřeného na dějiny hornictví a geologie.

V úterý pak navštívila Hornické muzeum Příbram ředitelka největšího hornického muzea na Slovensku a jednoho z největších v Evropě, Slovenského banského múzea v Banské Štiavnici, Mgr. Zuzana Denková, Ph.D. s žádostí o spolupráci při pořádání mezinárodní konference týkající se 300. výročí využití parních těžních strojů v hornictví. Hornické muzeum Příbram, které má se slovenským muzeem bohatou dlouholetou spolupráci, se stane partnerem při pořádání této akce, chystané na rok 2022. Její součástí budou kromě vědecké konference také publikační výstupy, tematická výstava a online platforma věnovaná danému tématu.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.