Út. Čvn 28th, 2022

Pivovar Herold v Březnici letos oslaví už 515. výročí pivovarnictví, oslavy tohoto krásného výročí se uskuteční přímo u pivovaru v sobotu 4. září od půl jedné odpoledne. Na slavnosti zahrají kapely Voriginál a Kudrnáči, připraven je program pro děti i dospělé, soutěže o ceny, divadlo a hlavně spoustu piva. Vstup je zdarma.

Zámecký pivovar Herold v Březnici u Příbrami patří podle americké nadace Long Now Foundation mezi nejstarší firmy na světě, které nikdy nepřerušily výrobu. První zmínka o něm – jako už o fungujícím pivovaru – je z roku 1506. Během staletí prošel složitým vývojem odrážejícím české dějiny i technický pokrok. Byl to například první český elektrifikovaný pivovar. Řada tradičních výrobních postupů se dodnes dodržuje a březnická piva každoročně vyhrávají řadu degustačních soutěží.

Historické budovy v areálu jsou jedny z nejvzácnějších barokních průmyslových staveb v českých zemích a zachovalo se v nich do značné míry i původní technologické vybavení. Modrá nadace, která je většinovým vlastníkem pivovaru, se nyní zaměřuje na jejich revitalizaci a otevření veřejnosti. Celou historii pivovaru i projekt oživení barokních budov najdete na webových stránkách nadacnipivovar.cz

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.