Ne. Čvn 26th, 2022

V sobotu proběhla soutěž chladnokrevných koní v obci Láz. Na soutěžící zde čekaly celkem tři disciplíny a to vozatajství, ovladatelnost klády a těžký tah. Absolutním vítězem závodů se stal František Kratochvíl z Rejkovic se svým koněm Max a postupují na republikovou soutěž do Pardubic.

Závodníci jako první změřili své síly v takzvané formace( vozatajství), tedy jízdou s kočárem na přesnost a čas. V této soutěži vyhrál František Kratochvíl před Petrem Procházkou starším.

Následovala další disciplína a tou byla ovladatelnost klády. Soutěžící na předem připravené dráze plnili různé úkoly jak už název napovídá s kládou. I zde rozhodoval čas a také přesnost plněných úkolů. V této disciplíně opět zvítězil František Kratochvíl před domácím borcem Milanem Jurou.

Poslední disciplínou byl těžký tah, kdy soutěžící koně tahaly na vytýčené trase kovové saně naložené závažím. Začínalo se na váze 900 kg a tento boj byl vyřazovací. V této disciplíně zvítězil Petr Procházka mladší s koněm Frigo, kteří pokořili váhu 1500 kg.

V absolutním pořadí tedy po sečtení všech bodů ve všech disciplínách nakonec zvítězil František Kratochvíl s koněm Max, před Petrem Procházkou straším a Petrem Procházkou mladším.

Z celé akce připravujeme na našem webu pribram24.cz a TV Fonce video reportáž .

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.