Út. Čvn 28th, 2022

Chata Granit na Zadově prošla v letošním roce významnou rekonstrukcí, výsledkem je moderní ubytovací zařízení, které je opět k dispozici veřejnosti.

O osudu chaty Granit se v průběhu let jednalo opakovaně. Otázka zněla, zda chatu prodat či ji ponechat v majetku města. I přesto, že se rada města přikláněla k prodeji, byl vyslyšen hlas pro zachování rekreačního zařízení v majetku města. „Chata Granit nemohla nadále fungovat v režimu, kdy byla provozována na dálku z odboru městského úřadu. Provoz chaty byl komplikovaný, zajišťovaný na dálku, obsazenost nebyla naplněna a po finanční stránce jsme byli ve ztrátě. Ačkoliv jsem i já osobně byl původně pro prodej zařízení, jsem nyní rád, že se nám podařilo najít kompromisní řešení, kdy byl objekt převeden pod správu Sportovních zařízení města Příbram, která zajistila zásadní rekonstrukci a chatu Granit bude provozovat,“ říká na úvod starosta města Jan Konvalinka.

Chata Granit byla pod správu Sportovních zařízení města Příbram převedena 1. května letošního roku a rekonstrukce byla zahájena v červenci. Nyní jsou práce dokončeny a objekt může opět sloužit veřejnosti, kdy je možné pobyt ve tří, čtyř a šestilůžkových pokojích zarezervovat přes zcela nový rezervační systém na webových stránkách: www.chatagranit.cz.

„Interiér chaty prošel neskutečnou proměnou. Opravdu zásadním krokem bylo rozdělení společného sociálního zařízení, kdy díky úpravě dispozice má nyní každý ze sedmi apartmánů vlastní koupelnu s toaletou, ať už přímo vstupem z pokoje nebo přes chodbu. Ve většině pokojů je také vlastní kuchyňka. Mezi společné prostory patří společenská místnost a jedna větší kuchyňka. Baví mě i drobné detaily, jako jsou například věšáky v jednotlivých apartmánech, které odkazují na nejvyšší vrcholy v okolí. Rád bych poděkoval všem, kteří se na rekonstrukci podíleli a věřím, že se návštěvníkům bude nové ubytování na Granitu líbit,“ doplnil starosta Konvalinka.

Velmi přívětivou polohu chaty Granit doplňuje svah s lyžařským vlekem u Horejšů, který se nachází v těsné blízkosti chaty, co by z okna sněhovou koulí dohodil. Pro charakteristiku této sjezdovky je význačné podotknout, že se jedná o ideální svah pro rodiny s malými dětmi. Pro náročnější lyžaře se nedaleko nachází lyžařský areál Zadov – Kobyla, který svou kvalitou a náročností uspokojí i náročnější lyžaře a snowboarďáky. Pro milovníky běžeckého lyžování nabízí blízké okolí udržované běžecké stopy, po kterých je možné se dostat i do jiných lyžařských středisek. V letním období si přijdou na své turisté, cyklisté i sběrači hub a borůvek.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.