Út. Čvn 28th, 2022

Minulou sobotu proběhla další akce na obnovu Svatohorských sadů do které se zapojilo mnoho dobrovolníků, kterým není lhostejný jejich současný stav.

Již více než dva roky dochází v rámci dobrovolnických aktivit několika jednotlivců k postupné obnově svatohorského sadu, kdy v něm především dochází k prořezu náletových dřevin a  uklízení odhozených odpadků. Ti se sdružují ve spolku Svatohorské sady Příbram, který finančně podpořilo i město Příbram a rýsuje se i dlouhodobější spolupráce.

Nyní svoji aktivitu nasměrovali do úpravy sadu v místě nad průmyslovou školou, kde v sobotu 5. prosince uspořádali další z mnoha akcí na obnovu této části sadu. Do prací se v tento den zapojili další dobrovolníci, kterým není lhostejný současný stav.

Super lidi, super místo, super atmosféra a spousta práce v sadech. Všem dobrovolníkům, kteří přišli, patří velký dík za pomocnou ruku. Je dobré vidět, že naše komunita roste a dělá velké kroky vpřed. S ohledem na to se těšíme na pořádání podobných akcí i v budoucnu“, uvedl po akci Luboš Řezáč

Cílem spolku Svatoborské sady Příbram je obnovit sady do jejich původní krásy a navrátit do tohoto unikátního prostoru společenský život. Pokud by jste se chtěli zapojit i vy sledujete facebookové stránky spolku: (1) Svatohorské sady Příbram | Facebook kde se dozvíte o dalších akcích.

Zde jsou videa které jsme o práci dobrovolníků zatím natočili:

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.