Po. Kvě 23rd, 2022

PŘÍBRAM – Osadní výbor Zdaboř a Spolek občanů a přátel Zdaboře vybudovali u Zdabořské studánky nové ohniště a zvou všechny občany na „jeho kolaudaci“, která se uskuteční ve čtvrtek 24. března od půl páté. Buřty si mají lidé přinést sebou, malé občerstvení bude zajištěno na místě.

Přátelé, kamarádi, srdečně vás zveme ve čtvrtek od 16,30 hodin na kolaudaci posezení s ohništěm u „Zdabořské studánky“ Buřty s sebou, malé občerstvení bude zajištěno“, srdečně zvou na akci zdabořáci.

Zdabořská studánka:

V roce 2018 byla z iniciativ několika zdabořských občanů opravena a zastřešena „Zdabořská studánka“. V podstatě se jedná o vodu, která vyvěrá z Florentinské štoly. Studánku vyčistili a opravili místní obyvatelé a její okolí upravili k posezení a odpočinku.

Zde je video ze slavnostního otevření v roce 2018:

V letošním roce se Osadní výbor Zdaboř a Spolek občanů a přátel Zdaboře rozhodli na dalším zkulturnění okolí studánky a začali budovat vedle studánky důstojné ohniště s příjemným posezením. Nejprve se okolí studánky vyčistilo od náletových dřevin a začalo se budovat ohniště, pět laviček a odkládací stolek. Teď je celé místo velice důstojným pro odpočinek a také krásný výhled na Příbram.

Místo má sloužit především lidem z Příbrami, kteří tak mají možnost tu posedět s přáteli, třeba u opékání buřtů a také pro akce Osadního výboru a Spolku občanů a přátel Zdaboře. Tento projekt zčásti zafinancoval radní města Jiří Holý, na jehož pozemku se celé místo nachází.

Podle zdabořáků by zde měla ještě vzniknout naučná stezka, která provede návštěvníky po okolních šachtách a skalách a jejím výchozím bodem bude právě zdabořská studánka s novým posezením.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.