Út. Čvn 28th, 2022

Ceny vítězům 23. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2021 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí byly v úterý 29.6.2021 předány při slavnostním ceremoniálu na Krajském úřadě Středočeského kraje. Diplomy a ceny předala soutěžícím paní Petra Pecková, hejtmanka Středočeského kraje (STAN) společně s náměstkem pro oblast regionálního rozvoje a územního plánování Jiřím Snížkem (Piráti)

„Webové stránky a elektronické služby jsou dnes nedílnou součástí infrastruktury našich obcí a měst a jejich význam i nadále poroste. I to je jeden z důvodů, proč Středočeský kraj soutěž Zlatý erb dlouhodobě podporuje. Gratulujeme všem vítězům krajského kola soutěže Zlatý erb 2021 a postupujícím přejeme hodně úspěchů v celostátním kole,“ uvedla paní Petra Pecková, hejtmanka Středočeského kraje.

Soutěže se opět účastnilo všech 14 krajů České republiky, vítězové v celostátním kole budou vyhlášeni v prostorách Senátu 19.10.2021 z rukou předsedy Senátu PČR pana Miloše Vystrčila.

Do celostátního kola postupují město Dobříš, obec Velké Popovice a město Dobříš v kategorii elektronická služba.

Pořadí soutěžících:

Obce:

1.  Velké Popovice  http://velkepopovice.cz

2.  Mokrovraty  https://www.mokrovraty-obec.cz

3.  Opolany  http://www.opolany.cz

Města:

1. Dobříš   http://www.mestodobris.cz

2. Žebrák  http://www.zebrak.cz

3. místo neuděleno

Další města se účastnila soutěže o Cenu ministryně pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci, výsledky této soutěže dosud nejsou vyhodnocené, neboť je hodnoceno pouze celostátní kolo.

Elektronické služby a projekty Smart City:

1. Dobříš  http://rezervace.mestodobris.cz, objednávání klientů on-line

2.  Tetín   https://tetin.mobilnirozhlas.cz, mobilní rozhlas

3.  Liteň   https://zpravodaj.mobilnirozhlas.cz/mestysliten/brezen-2021/, Chytrý zpravodaj – elektronické radniční noviny

Zvláštní cenu poroty za výborně zvládnuté kritérium „Použitelnost webu, jeho ovládání, navigace a přehlednost stánky“ získala obec Sulice.   

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.