So. Kvě 28th, 2022

PŘÍBRAM / ČR – Řidiči dnes si dejte pozor a hlavně nohu z plynu, policisté mají rozsáhlou akci zaměřenou především na měření rychlosti.

Na středočeských silnicích a dálnicích proběhne 24. března celorepubliková akce Speed Marathon, kdy o úsecích měření mohli rozhodnout i občané,“ připomněl za krajské ředitelství policie mluvčí Pavel Truxa.
Upozornil tím na aktivitu dopravní policie koordinovanou nejenom celostátně, ale dokonce i celoevropsky. Již tradičně dostali lidé příležitost označit v mapě místa, kde by podle jejich mínění měli policisté v rámci této akce dohlédnout na řidiče, kteří si příliš oblíbili plynový pedál – a na to, že mají k dispozici rovněž ten brzdový, nějak pozapomínají.

Veřejnost doporučuje posvítit si s použitím radarů na to, jak řidiči dodržují limity rychlosti jízdy či omezení dané dopravní značkou například na vjezdech do obcí, na delších rovných úsecích na průtazích obcemi a městy, v okolí škol (nebo třeba i domovů seniorů), u železničních přejezdů, ale také na dálnicích. To všechno jsou místa, kde se policisté s radary objeví; stejně jako na místech, kde podle jejich poznatků motoristé povolenou rychlost překračují častěji, která jsou riziková nebo se tam v minulosti bouralo právě kvůli vysoké rychlosti.

Pro Speed Marathon je příznačné, že policisté před akcí zveřejní na svém webu přehled míst, která pro měření vybrali. V některých středočeských okresech se jejich počty v minulých letech šplhaly i do nižších desítek. Je tedy zřejmé, že radary na nich nezůstanou po celý den. Měřit se však má vždy nejméně hodinu – a to v čase, kdy to podle policejních analytiků bude nejúčinnější. Z některých údajů lze poznat poměrně přesně, kde bude radar postavený – někdy však je uveden třeba i desítky kilometrů dlouhý dálniční úsek. I to odpovídá skutečnosti: policisté totiž do akce nasadí také techniku umožňující měřit rychlost jízdy z jedoucího auta nebo služebního motocyklu. Středočeští řidiči mohou ale najít upozornění na místa vybraná k policejním kontrolám rychlosti i mimo akci Speed Marathon: policie na některé z těchto lokalit upozorňuje na webových stránkách Bezpečný Středočeský kraj.

https://www.bezpecnecesty.cz/cz/dopravni-informace-mapy/speedmarathon


By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.