So. Čvn 25th, 2022

Jeden z dlouhodobých projektů Osadního výboru Zdaboř je výstavba chodníku a cyklostezky ve Zdabořské ulici, která se posunula do další fáze.

Nový chodník ve Zdabořské ulici, o který osadní výbor usiluje, by měl vzniknout od ulice V Aleji směrem ke kruhové křižovatce v ulici Školní. V současné době je vypracovaný geometrický plán, studie a město převzalo agendu spojenou s možným výkupem pozemků, který je nutným předpokladem pro vybudování chodníku a cyklostezky v této ulici.

Cílem osadního výboru je vybudovat kompletní chodník s bezpečnými přechody pro chodce v místech vjezdů do firemních areálů tak, aby školní děti, ale třeba i senioři nemuseli přecházet frekventovanou komunikaci. V současné době je chodník jen po jedné straně.

Za tímto účelem se ve zdabořské zbrojnici uskutečnilo jednání se zástupci města, osadního výboru a vlastníky pozemků. Podle dosavadních informací někteří vlastníci vítají možnost vybudování chodníku včetně kultivace celého pruhu uličního prostoru podél bývalých Montáží Příbram.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.