Po. Kvě 23rd, 2022

PŘÍBRAM – Někteří občané se už v roce 2019 obrátili na vedení města, aby byl vybudovaný nový chodník v Husově ulici a to od mostu přes železnici směrem ke kruhovému objezdu u Dolejší Obory. Chodník totiž končí na mostu a chodci tak chodí nebezpečně za krajnicí silnice, kde je nyní pouze štěrkový povrch a to ještě pod úrovní vozovky.

V Husově ulici kde je umístěna jedna s nejfrekventovanějších silnic se již od roku 2019 plánuje oprava mostu přes železnici. Proto občané prostřednictvím městského webu navrhovali, že by město mohlo tuto uzavírku využít k vybudování tohoto nového chodníku. Tehdy starosta města Jan Konvalinka těmto občanům ne městském webu odpověděl: V příštím roce dojde s největší pravděpodobností k rekonstrukci mostu nad železniční tratí v ulici Husova. Pokud se tomu tak stane, budeme usilovat o vybudování chodníku v rámci této velké stavební akce,“ napsal tehdy starosta Jan Konvalinka.

Bohužel realita je jiná a chodník zatím zůstane ve stavujícím stavu, problém podle místostarosty města Martina Buršíka je ve vlastnictví pozemků a také v jednání s ŘSD. „Samozřejmě si přejme aby se řešení nalezlo, protože pro pěší je to tam nevyhovující a není to plnohodnotný chodník. Je to dlouhodobý problém. Řešit ho zatím neumíme v rámci staveb ŘSD.“ uvedl místostarosta a pokračoval: „Budeme zřejmě muset sami začít projektovat a vykoupit ty pozemky. Některé jsou soukromé, některé ve vlastnictví státu a některé Středočeského kraje, proto to nebude vůbec jednoduché“, uvedl místostarosta města Martin Buršík.

Na víc Generel dopravy nám navrhuje, aby jsme na druhé straně vozovky vykoupili pozemky, tam jak jsou dnes garáže, a posunuli tam krajskou vozovku, aby mohl být právě vybudován na druhé straně plnohodnotný chodník, což bude běh na delší dobu„, ještě doplnil místostarosta.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.