Út. Čvn 28th, 2022

Už třetím rokem platí městská vyhláška pro používání zábavní pyrotechniky na území města, která vymezuje kdy a kde se může používat. Rada se na svém posledním jednání zabývala úpravou teto vyhlášky.

V roce 2018 zastupitelstvo schválilo obecně závaznou vyhlášku, která stanovila místa, kde není možné používat zábavní pyrotechniku a následně na to v roce 2019 zastupitelé zákaz rozšířili na území celého města s tím, že jsou stanoveny dny, kdy platí výjimky. Teď se budou zastupitelé změnou vyhlášky opět zabývat, půjde však jen o změnu jednoho z povolených dní.

Podle současné vyhlášky muže být zábavná pyrotechnika na území města používána jen v těchto dnech: 1. ledna, 30. dubna, 27. listopadu, 4. prosince , 5. prosince, 31. prosince.

„V původní vyhlášce byly stanoveny dny kde se zábavná pyrotechnika muže používat, byl tam původně 4. prosinec co by datum, kdy probíhá akce čertovský Novák, která je každoroční a končí ohňostrojem. Sportovní zařízení, které akci pořádají ji chtějí letos udělat už 3. prosince a proto požádali o úpravu vyhlášky. Jiné změny tam zatím nejsou“, uvedl starosta města Jan Konvalinka

čertovský Novák, foto Město Příbram

Zastupitelé tak budou moci při projednání této změny i celkově zhodnotit jak se vyhláška ve městě osvědčila, jak se například dodržuje, po případě navrhnou nějaké další změny.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.