Út. Čvn 28th, 2022

Na letošní ročník Čertovského Nováku, bude kvůli protiepidemickým opatřením omezen počet návštěvníků. Vstupenky se prodávají na vrátnici Zimního stadionu Příbram, každý den v čase od 10 do 18 hodin. Na místě, v den konání akce, budou lístky k dispozici pouze v tom případě, že se v předprodeji všechny neprodají.

Vstup na Pekelně čertovský Novák je zpoplatněn částkou 50 Kč za dospělého, zlevněné vstupné je přichystané pro děti, seniory a zdravotně postižené, a to 30 Kč. Předchozí ročníky se doposud konaly bez vstupného a jejich návštěvnost se pohybovala mezi 3500 – 4000 osob. Jedním z důvodů zpoplatnění akce je ekonomická udržitelnost, druhým jsou mimořádná protiepidemická opatření.

“S ohledem na návštěvnost předchozích ročníků a omezený počet vstupenek na ročník letošní všem vřele doporučuji koupit si lístek včas. Může se totiž stát, že brzy nebudou,“ říká Jan Slaba, ředitel Sportovních zařízení města Příbram. Vstupenky budou v prodeji od 22. 11. na recepci Zimního stadionu Příbram. Pokud se akce s ohledem na epidemickou situaci konat nebude, vstupné bude oproti zakoupenému lístku vraceno v plné výši. 

Pekelně Čertovský Novák se bude za předpokladu příznivého vývoje pandemie konat v pátek 3. 12. 2021 od 15:30 do 18:30 v Areálu Nový rybník. 

Program letošního ročníku oblíbené a hojně navštěvované akce Čertovský Novák je i letos velmi pestrý a bohatý. Kromě tradičních čertů, Mikuláše a andělů, dorazí také kníže pekel Lucifer v pekelném kočáře s průvodem Krampus čertů. Ti se objeví u hlavního pódia ještě před slavnostním rozsvícením vánočního stromu a závěrečným velkolepým ohňostrojem. Pokud byly děti hodné, mohou se těšit na mikulášskou nadílku, chybět nebude program na pódiu, tvořivé dílny, vánoční trh, fotokoutky, betlém, peklo s gulášem a opékání buřtů.

Současná protiepidemická opatření

V současné době platí kromě omezeného počtu návštěvníků také povinnost splnění podmínek ON s tím, že PCR testy se budou od pondělí 22. 11. 2021 uznávat pouze osobám do 18 let a osobám, které se nemohou ze zdravotních důvodu nechat očkovat (doloží záznamem v ISIN). Antigenní a samotesty se neuznávají.

Ostatní dospělí budou mít vstup na akce povolen pouze s očkováním, nebo s potvrzením o prodělání onemocnění Covid-19. Tyto podmínky se netýkají dětí do 12 let.  Zároveň jsou všichni účastníci povinni mít na akci nasazený respirátor, a to všude tam, kde nelze dodržet rozestupy alespoň 1,5 m. tato podmínka se netýká dětí do 6 let. Organizátor nezaručuje, že do doby konání akce se podmínky nezmění, a vyhrazuje si tak právo na změnu programu či zrušení akce.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.