Po. Čvn 27th, 2022

ORLICKÁ PŘEHRADA – Nový web má více přiblížit budování přelivů na Orlické přehradě. Na své si přijdou jak laici tak i odborníci.

Povodí Vltavy, státní podnik spravující toky spolu se společností Metrostav spustil nový web. Na internetové adrese www.orlikppo.cz začaly fungovat stránky informující o budování doplňkového bezpečnostního přelivu u přehradní hráze. Aktuální harmonogram počítá s tím, že stavět by se mělo do konce roku 2026.

S ohledem na skutečnost, že se jedná o největší vodohospodářskou stavbu v novodobé historii, považujeme za podstatné informovat o jejím průběhu nejen širokou veřejnost, ale i studenty příslušných oborů středních i vysokých škol a odbornou vodohospodářskou veřejnost. Pro odborníky budou v průběhu výstavby pořádány i speciální prohlídky.

Metrostav v příštích letech vybuduje doplňkový bezpečnostní přeliv se třemi poli hrazenými segmentovými uzávěry umístěnými na pravé straně hráze v horní vodě, na které navazuje železobetonový skluz o délce 367 metrů a šířce 16 metrů. V případě potřeby bude sloužit pro převedení povodňového průtoku pod vodní dílo. Stavba za bezmála 1,8 miliardy korun si vyžádá snižování hladiny v přehradní nádrži i omezování průjezdu po silnici vedoucí po koruně její hráze.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.