Ne. Čvn 26th, 2022

Dlouhou dobu usilují spolky na Březových Horách o to aby se s bývalé strojovny Dolu Marie stal multifunkční společenský sál, který v této lokalitě moc chybí. Proto spolky pořádají například plesy či zábavy v nedalekém Podlesí. V roce 2019 vedení města pronajalo tyto prostory Divadlu A. Dvořáka na uskladnění materiálu a parkování vozidla, což se právě nelíbilo části veřejnosti, která prosazovala vznik multifunkčního sálu.

Na svém posledním jednání rada města prostory bývalé strojovny pronajala novému nájemci, kterým se stal provozovatel restaurace Na Marii. „Žadatel, provozovatel sousední restaurace Na Marii má záměr do nově pronajatých prostor rozšířit své podnikání, v rámci kterého bude podporovat i spolkový a komunitní život na Březových Horách,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Jak se na první pohled zdá, mohlo by se přání části březohorské veřejnosti o sálu na kulturní a společenské aktivity vyplnit. Vše ale bude záležet na projednání investičního záměru nového nájemce, který bude předmětem některého z dalších jednání rady města. A právě v tom by mohl být kámen úrazu. Do budovy bývalé strojovny, aby se mohla proměnit na společenský sál budou třeba nemalé investice a otázkou tak bude, kdo je bude platit. Město? Nájemce? Uvidíme, jak se s tímto problémem nový nájemce a vedení města popasuje a zda se spolky toužící po společenském sálu na Březových Horách dočkají. Trochu by tomu mohlo napovědět vyjádření starosty města z roku 2019: „Předmětný prostor je pro vybudování společenské místnosti nevhodný. Vyžádalo by to velkou investici v řádech stovek tisíc korun k tomu, aby se z bývalé strojovny stalo důstojné místo k setkávání“, uvedl v roce 2019 starosta města Jan Konvalinka v reakci na náš dotaz.

Zde je video které jsem natočil v roce 2019, kdy město pronajalo strojovnu Divadlu A. Dvořáka:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.