Út. Čvn 28th, 2022

Už po třetí uspěli dobrovolný hasiči z Březových Hor v anketě „Dobrovolní hasiči roku“, tentokrát za práci s hasičskou mládeží během opatřeních spojených s nemocí Covid19. Diváci jim poslali více jak dva tisíce hlasů, což bylo nejvíc ze všech kategorií. Záznam z předávání cen budete moci sledovat 4. prosince na programu ČT2.

V úterý 16. listopadu odborná porota ocenila padesát jednotek a sborů dobrovolných hasičů z celé České republiky za profesionálně provedené zásahy a preventivní a společensky prospěšnou činnost. Toto prestižní ocenění se udílí jednou ročně, na základě posouzení provedených zásahů a činnosti. Díky partnerům tak finalisté, kteří se umístili na prvních třech místech, získali finanční a věcné ceny v hodnotě 2 400 000 korun.

Zapojení se do boje s šířením nemoci covid-19, pomoc při povodních, tornádu nebo i osamoceným a nemocným lidem, to vše byly zásahy a činnosti, se kterými se přihlásili letošní finalisté do 11. ročníku ankety. O titul Jednotka nebo Sbor dobrovolných hasičů roku se ucházelo 120 zájemců z celé České republiky. Padesáti z nich pak veřejnost poslala rekordních téměř 58 tisíc hlasů, na základě kterých vzešlo jejich výsledné pořadí.

Vyhlášení ankety a udělené ocenění dobrovolným hasičům je důstojným poděkováním za jejich obětavý aktivní přístup, profesionalitu při zásahu a preventivní a výchovnou činnost.

Oceňování jednotek a sborů dobrovolných hasičů natáčely také kamery České televize, která byla hlavním mediálním partnerem večera: Diváci pořad budou moci vidět už 4.12. ve 14:30 na programu ČT2. Ta nejlepší zásahy a skutky představí prostřednictvím zábavného televizního pořadu široké veřejnosti. V rámci programu se mohou diváci těšit také na spoustu hudební zábavy v podání Ilony Csákové, Tomáše Kluse s kapelou a Romana Vojtka.

Výsledky Ankety dobrovolní hasiči roku 2021 kategorie sboru dobrovolných hasičů – hasičský sbor:

Výsledky Ankety dobrovolní hasiči roku 2021 kategorie Jednotka sboru dobrovolných hasičů obce:

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.