Ne. Kvě 22nd, 2022

Nedávno vedení města zveřejnilo informaci, že má možnost scelit pozemky na Padáku, o výkup pozemků „lyžařského svahu“. Podle názorů občanů na sociálních sítích by mělo město pozemky vykoupit a dále využít například pro obnovení sjezdovky, zřízení bobové dráhy nebo využít pro adrenalinový areál pro různé Spartan races, horská kola a podobně.

Vlastníkem zmíněného pozemku je TJ Baník Příbram, z. s. Město aktuálně vede jednání o možném odkupu pozemku, který v minulosti sloužil jako sjezdovka. „V této lokalitě máme řadu pozemků, které jsou již nyní využívány sportovci. Výkup zmiňovaného pozemku se nám jeví v rámci rozvoje sportu a turistického vyžití jako smysluplný krok, který by posunul možné využití celé oblasti,“ říká místostarostka Zorka Brožíková.

Lyžařský svah s vlekem se v posledních letech s ohledem na klimatické podmínky neprovozuje a mobiliář, který je ve vlastnictví města tedy postupně chátrá. Město v minulosti vedlo jednání, ovšem prozatím bezvýsledně. „Nyní máme připraven návrh na výkup pozemku a bude na zastupitelích, jakým způsobem se k této otázce postaví,“ doplnil starosta Jan Konvalinka s tím, že dle znaleckého posudku je cena pozemku 4 900 000 Kč.

Na toto téma se rozběhla velice zajímavá diskuse na sociálních sítích, kde se většina kloní k výkupu pozemku, někteří se i obávají, že pokud by město pozemky nevykoupilo mohly by se šance chopit někteří developeři.

Mnoho názorů zaznívá pro obnovení sjezdovky „Obnovit provoz ať pořád nemusíme dojíždět na Monínec. Ještě mám skipas. Chodila sem denně na večerní. Kupříkladu Písek je níže než Příbram a sjezdovka funguje bez problému“, napsala Veronika Smržová.

Jana Cingelová se obává, že by tam mohly vyrůst rodinné domky, když město pozemky nekoupí „Po prodeji se na Padáku dočkáme mnoha řadovek. Stezce a lesu zamáváme. Jsem pro, aby pozemky rozhodně zůstaly městu, megalomanské sídlo na svahu Kaňky stačí jedno

Další diskutující Zdeněk Havrančík uvedl „S umělou sjezdovkou to mělo smysl. Bez ní ne. Myšlenka bobové dráhy zde zmiňovaná je zajímavá. Jen silně pochybuji, že v Příbrami na sebe vydělá„. Nápad bobové dráhy se líbí i Pavlu Čámskému, který do diskuze vložil obrázek bobové dráhy na Proseku( úvodní snímek článku).

Někteří další se domnívají, že by zde mohl vniknout adrenalinový park “ Myslím si, že by adrenalinový areál Příbrami slušel. Využiti pro různé Spartan races, horská kola a podobně“, uvedl Ondřej Lachman

Zajímavá přání a názory nemyslíte. Uvidíme jak se k tomu postaví zastupitelé našeho města a zda zmíněné pozemky odkoupí. Bylo by to určitě první krok k tomu, aby se v současnosti chátrajícím svahem dalo něco udělat.

Zde snímky jak vypadá lyžařský svah v součastnosti:

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.