Út. Čvn 28th, 2022

Hlavním tématem zasedání Bezpečnostní rady ORP Příbram bylo projednání zprávy o průběhu řešení situace a přijatých opatření v souvislosti s epidemií covid-19 v průběhu nouzového stavu.

„Při posledním jednání Bezpečnostní rady jsme se sešli se všemi složkami po dlouhé době v klidnějším režimu, kdy jsme nemuseli řešit urgentní problémy. Tato schůzka byla spíše ohlédnutím za uplynulým, opravdu velmi hektickým rokem,“ uvedl po jednání Bezpečnostní rady starosta města Jan Konvalinka, který dodal, že je opakovaně potřeba poděkovat za skvělou součinnost všech spolupracujících složek.

Jednání Bezpečnostní rady nebylo pouze o ohlédnutí se, ale také o řešení dalších palčivých problémů, především potřebě průjezdnosti ulic při zásazích Hasičského záchranného sboru.

Od zástupců HZS dostáváme informace o problému parkujících automobilů na hranicích křižovatek, které velmi komplikuje průjezd techniky. V tomto případě bych rád apeloval na samotné občany, nikdo nevíme dne ani hodiny, kdy budeme právě my sami potřebovat pomoc, nekomplikujme tedy hasičům jejich náročnou práci. Dalším velkým problémem je neexistence tzv. nástupních míst v některých lokalitách. Tento stav nyní řešíme v oblasti ulice Riegrovy a Družstevní,“ doplnil starosta s tím, že nástupní plochy a průjezdnost ulic bude řešena postupně v celém městě.

Eva Švehlová, tisková mluvčí města Příbram

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.