So. Čvn 25th, 2022

Jízdní kola jsou pro zloděje neustále dobrým zbožím, které se dá lehce zpeněžit. Během října byla odcizena dvě kola v Příbrami a dvě na Dobříšsku. Pachatelé je kradli především ze sklepů. Za posledních 14 dnů evidujeme na Příbramsku 13 vloupání do sklepů, polovinu z nich jen nenechavci prohledali, nenašli nic hodnotného, a proto v nich nakonec nic nevzali. V ostatních se jim hodila kola, alkohol a nářadí.

„Majitelé kol by měli více dbát na zabezpečení svého majetku. Jestliže je ukládají do společných prostor domu, jako jsou kolárny, kočárkárny či sklepy, je nutné dbát na uzavírání vstupních dveří do objektu a na stálé uzamčení sklepů i kol samotných. To platí i na jejich uskladnění na balkonech, v kůlnách, garážích či zahradních domcích“, uvedla por. Monika Schindlová z příbramské Policie

Důležité je také používání kvalitních zámků, protože petlice s visacím zámkem nejsou pro zloděje velkou překážkou. Pro případ odcizení kola je dobré si poznamenat jeho výrobní číslo, barevné provedení, nápisy a vybavení, popřípadě i různá zvláštní znamení, podle kterých si ho majitel může případě identifikovat.

Foto: ilustarční

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.