Ne. Čvn 26th, 2022

Zastupitel Antonín Schejbal (Piráti) se chce stát průvodcem turistů v Příbrami, podle platné legislativy o tom musí rozhodnout zastupitelé.

V květnu letošního roku bylo otevřeno nové informační centrum města Příbram v Pražská ulici. Infocentrum poskytuje všechny služby jako původní Informační centrum Městského úřadu Příbram. Novinkou je průvodcovská služba, která by měla sloužit především turistům, kteří město navštíví. Na základě spolupráce Odboru kanceláře města a Odboru školství, kultury a sportu MěÚ Příbram byly pro letošní turistickou sezónu určeny tři tematické okruhy:

prohlídka historického centra města včetně Svaté Hory, prohlídka Březových Hor včetně objektů Hornického muzea a kombinovaná trasa se zastávkou na odpočinek a volnočasové a rekreační aktivity v areálu Nového rybníka.

První dvě trasy trvají cca 1,5 – 2 hodiny, třetí trasa trvá cca 4 hodiny. Na jaře byla prostřednictvím webových stránek a facebooku města inzerována nabídka na volné pozice v rámci průvodcovské služby. Zájem o výkon průvodcovské služby projevilo 12 uchazečů, přičemž nejvhodnější z nich byli pozváni k pracovnímu pohovoru. S úspěšnými uchazeči budou uzavřeny dohody o provedení práce. Jedním ze vhodných kandidátů je i Antonin Schejbal, který je zastupitelem města Příbram. Ten však musí mít podle platné legislativy, zákona o obcích, pro uzavření pracovněprávního vztahu mezi městem a zastupitelem města nutný souhlas zastupitelů, Ti o tom budou jednat na svém nejbližším zasedání, které se koná v pondělí 21.června od 16 hodin.

„Průvodcovské službě turistům jsem se věnoval v Praze, tak chci tyto zkušenosti zúročit i pro naše město. Myslím si, že je správné, že o tom budou rozhodovat zastupitelé, bude to transparentní a tak to má být.“ k tomu uvedl zastupitel Antonín Schejbal a ještě dodal: „Těším se, až budu moci město ukázat návštěvníkům”.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.