Po. Čvn 27th, 2022

Radní města Rožmitál pod Třemšínem se ohlédl za sbírkou pro tornádem postiženou obec Stebno, kterou ve městě zorganizovala Jiřina Benadiková z obchodu Svět Krmiv.

„Pomoc Moravě“, tato sbírka vznikla i v Rožmitále pod Třemšínem organizována Jiřinou Benadikovou z obchodu Svět Krmiv. Informace o sbírce proběhli i za podpory města a to hlavně na stránkách města. Rožmitálští občané, kterým situace nebyla lhostejná, donášeli a kupovali spousty věcí, které nosili do krámku, kde se sbírka střádala. Přispěli i rožmitálští podnikatelé. Zanedlouho bylo připraveno opravdu spousty potřebných věcí. Smutné bohužel bylo, že po veškeré komunikaci jak s krizovým štábem, hasiči, úředníky, charity, červený kříž a podobně, byla sbírka na Moravu odmítnuta a komunikace byla velmi složitá.

Jiřina Benadiková se však nevzdala a oslovila přímo obec Stebno, kde rovněž řádila bouře (tornádo) downburst. Bohužel obec Stebno byla méně medializována a tak byla i méně známá. Spolupráce s úředníky a zástupci obce byla výborná. Byli velice vděčný za jakoukoliv pomoc. Bylo mě ctí smět s Jiřinou Benadikovou sbírku za rožmitálské občany doručit přímo na místo. Poznatky ze samotného místa byly smutné, když člověk vidí na vlastní oči napáchanou spoušť.

Oto více bylo potěšující zažít a vidět jak se lidi semknou a pomáhají. V obci Stebno byly opravdu moc milí a za sbírku moc moc děkují. Rád bych poděkoval všem rožmitálským občanům, kteří se na sbírce podíleli a nebyl jim osud našich spoluobčanů lhostejný. Poděkování patří i městu Rožmitál p. Tř., které zajistilo dopravu sbírky. Velké poděkování patří samozřejmě aktérce a organizátorovy celé sbírky Jiřině Benadikové – Svět Krmiv.

Radní města Rožmitál pod Třemšínem Aleš Haluska.

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.