So. Kvě 28th, 2022

BŘEZNICE – Cizinecká policie kontrolovala nelegální zaměstnanost v jedné z firem u Březnice. S několika cizinci bude vedeno správní řízení. 

V minulých dnech provedli specialisté z oddělení kontroly, pátrání a eskort odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Středočeského kraje ve spolupráci s Oblastním inspektorátem práce pro Středočeský kraj akci pod názvem „Maledivy“ v jedné z firem u obce Březnice na Příbramsku.

Policisté se spolu s inspektory zaměřili na dodržování pobytového režimu cizinců v oblasti výdělečné činnosti a rovněž na odhalování padělaných cestovních dokladů, případně jiných dokumentů. Kontrolou prošlo devět cizinců z Ukrajiny, přičemž s osmi z nich zahájili policisté správní řízení ve věci správního vyhoštění, a to z důvodu práce bez pracovního povolení. S jedním z nich povedou policisté hned dvě správní řízení – důvodem je nelegální pobyt na území naší republiky.

Dva cizinici nepředložili kartičku zdravotního pojištění, těm policisté udělili na místě blokové pokuty. Téměř všichni kontrolovaní porušili Ochranného opatření Ministerstva zdravotnictví, např. nevyplněné příjezdové formuláře, apod. Tyto prohřešky policisté zadokumentovali a oznámili správnímu orgánu, kterým je Krajská hygienická stanice Středočeského kraje.

mjr. Mgr. Vlasta Suchánková
oddělení tisku a prevence
KŘP Středočeského kraje

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.