Ne. Čvn 26th, 2022

Areál Nový rybník je v období od října do března návštěvníkům otevřen každý den od 6:00 do 20:00. Nový rybník se nyní vypouští, 16. října proběhne výlov ryb. Vzhledem k počasí, jsou některá zařízení v areálu již zazimována, jako například Adventure golf, či vodní hřiště.

Letošní provoz definitivně ukončil Adventure golf Nový rybník, minikemp, dětské vodní hřiště nebo půjčovna sportovního vybavení. Mimo provoz jsou v současné době také toalety v minikempu, toalety SeZaM bistra jsou v provozu pouze v době provozu bistra. To bude v provozu ještě celý říjen, za hezkého počasí každý den, od 13:00 do 18:00.

Z důvodu plánovaného výlovu ryb, se od konce minulého týdne Nový rybník postupně vypouští. Po výlovu se rybník nebude hned znovu napouštět. „Z důvodu zvýšeného výskytu plžů a dalších nežádoucích živočichů, necháme na doporučení odborníků rybník přes zimu vymrznout a budeme věřit, že se tak zvýší šance na delší koupací sezonu, než jaká byla letos,“ říká ředitel Sportovního zařízení města Příbram Jan Slaba.

I přes ukončení provozu některých zařízení, mají návštěvníci areálu stále k dispozici jeho velkou část. Ke sportu lze nadále využívat skatepark, všechna hřiště nebo In-line dráhu. Zde je však na podzim potřeba dbát větší opatrnosti, kvůli mokrému listí. „Ačkoliv probíhá pravidelné čištění celé dráhy, spadanému listí mezi údržbou se bohužel nevyhneme, a tak je zapotřebí, aby těmto podmínkám návštěvníci přizpůsobili svou jízdu,“ říká Slaba. Údržba In-line dráhy bude probíhat s ohledem na počasí do konce října, od listopadu do jara se dráha neudržuje.

Zdroj: SZM Příbram

By redakce

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.